Hajdúszoboszlói Tagintézmény tanúsítvány

HAJDÚ-BIHAR MEGYEI PEDAGÓGIAI SZAKSZOLGÁLAT

Hajdúszoboszlói Tagintézménye

4200 Hajdúszoboszló, Bányász u. 37.

Tel/fax: 52/359-827  +36/20-234-9152

„OKTATÁSI HIVATAL BÁZISINTÉZMÉNYE”

című pályázathoz készült jó gyakorlat

Jó gyakorlat megnevezése: A tehetséges személyiség

Célja: A tehetséges személyiség kibontakoztatásának támogatása az intézményi szereplők és a szülők bevonásával

Célcsoport: 5. évfolyamtól 10. évfolyamig

Intézménytípus: Általános iskola és középiskola

A jó gyakorlat rövid leírása:

Tevékenységünk fókuszában az áll, hogy szakmai alapokra helyezve évfolyamokra kidolgozott programmal facilitáljuk a tehetség kibontakozását, és koordináljuk a tehetséggondozásban résztvevő szereplőket.

Programunk főbb elemei: szűrés, önismereti érzékenyítés, komplex önismereti foglalkozások, tanulásmódszertani alapok átadása, stresszkezelés, konfliktuskezelés, kommunikációs - és vitakultúra kialakítása, pályaválasztási és továbbtanulási tanácsadás.

Emellett lehetőséget biztosítunk a tehetséges tanulókkal foglalkozó pedagógusok és a tanulók szülei számára, hogy konzultációs és edukációs programokon egyéni, illetve csoportos formában részt vegyenek.

Jó gyakorlat alkalmazási területei: a tanuló, gyermek személyiségének fejlesztése, a tanulás támogatása

Jó gyakorlat megosztásának formája: előadás,  műhelymunka, bemutató foglalkozás, konferencia

Kapcsolattartó:

Garainé Tóth Éva